image
Matrix Duo MD-460 Matrix Duo MD-460
УНИВЕРСАЛНА УПОТРЕБА
24-250 mic OPP, PET, Nylon, PSA
БРИТАНСКИ ДИЗАЈН
професионална изведба
Професионални пластификатор.
пројектован за дуготрајну употребу
 • Опис
 • Технички параметри
 • Додатоци
 • Брошура
 • Видео
 • ПРОФЕСИОНАЛЕН РОЛКОВ ЛАМИНАТОР ЗА ТОПЛО И СТУДЕНО ЛАМИНИРАНЕ
  Vivid's Matrix MD-460 e ламинатор со ролери напојување специјално дизајниран за дигитално печатење. Со сопствената држач тој зазема малку простор и без оглед на тоа дека е стабилно поставен, може лесно да се пресели. Vivid's Matrix MD-460 е способен за еднократно и двојно ламинирање. Уникатната систем против самонавиването на ламиниране медиуми. исто така овозможува да се користат многу тенки ламинати, со што се максимизира вредноста на филмот.
 • Дизајниран за работа со термички или филмови чувствителни на притисок. Прилагодливата положба за превртување може да ги смести медиумите со дебелина до 5 mm. Заштитниот штит се заглавува магнетно место и е многу лесно се соблекува, во случај дека има навивање на филм на ролки. Прекинувачот за блокирање на штитот овозможува машината да ги исполнува сите правила за безбедност.
 • Контролниот панел е лесен и удобен за користење, идеален за машина која може да се користи од страна на неколку операторот со основни познавања за ламиниране. Избраната температура е поставена, ролерите се фиксираат и работната брзина се постигнува брзо. Контролата на брзината го следи протокот на филмот напред и назад, со вграден анти-џем механизам. Ламинаторот ќе го запечати секој филм со просечна брзина од еден метар во минута. Тој ќе работи уште побрзо, но треба да бидат многу внимателни при поднесувањето на медиумот за ламиниране покрај првичниот водечки раб за подолг печат, за да избегнете искривувањето нејзиното при излегување.
 • Ако правите голем формат инкџет печатење, тогаш е важно да имате и средство за ламиниране во голем формат. Никој не сака да се помири со доцнењето на аутсорсингот овие денови. Вашиот брз налог не е секогаш брз за подизведувачот, а за да бидете конкурентни, треба да бидете брзи и ефикасни. Vivid's Matrix MD-460 и нејзините потрошни материјали се идеален додаток за инк-џет печатење со уште поголема покриеност на боите.
 • Неговите двојни загревање ролни создаваат притисок врз термичкиот филм, подот врвот и дното, на тој начин овозможувајќи за монтирање како на сјајна, така и на мат финиш во исто време. На овој начин, не мора да го менувате ролетот за работа, само ставете го печатот во машината на која било површина и активирајте го процесот.
 • Проверувајќи форумите за принтери, најдовме интересен коментар од независен купувач на Matrix дека по аквизицијата на машината тој е употребен десет пати повеќе од очекуваното, поради леснотијата на користење и флексибилноста му. Ова е една од најважните работи што го претвораат уредот во предност по прифатлива цена.
 • Доаѓа со удобен и стабилен штанд на тркала за работа. Подолу е даден доволен простор за складирање на други ролни филмови.
 • Макс. ширина филма 460 мм
 • Макс. медиумска ширина за каширане 470 мм
 • Густина на материјал 70 гр./см - 0,5 см
 • Макс. брзина на движење од 140 см / мин.
 • Контрола на температурата0 - 140 о С
 • Вклучено / исклучено на дефинирани оси на 1-p и 2-p, ламиниране да
 • Прилагодување на дупката, обратен мотор, индикатор за режим на подготвеност да
 • Контролен екран. Претходно програмирани позиции да, 9
 • Моќ 1300 Вата / 13А
 • Тековна (V) фреквенција (Hz) 220-240 V / 50-60Hz
 • Димензии на машината (Ш x Д x В) 72 х 48 х 40 см
 • Тежина 45 кг
Техничките податоци се приближни. Можна е промена во цените и техничките параметри без претходна најава. ПС. Ние се стремиме описот, сликите и спецификациите да бидат целосно автентични. За жал, поради големиот број на артикли кои се нудат, e неизбежно понекогаш да се појавуваат неточности. Ве молиме кажете ни ако забележите таква. Благодариме..
 • Систем за перфорација на филмот.
  Дизајниран за да ви го олесни животот, дупката се прицврстува на врвот на машината за да се пробие филмот и да се олесни сечење додека вашата работа излегува ламинирано на задниот дел на машината без потреба од нож / ножици.
  Перфорацијата може да се направи без оглед на ширината што ја сакате.

Matrix Duo MD-460

 • Matrix Duo MD-460

 • Matrix Duo® MD 460 and MD 650 Dual Sided Laminators Video

Matrix Duo MD-460
Цена: 267440 (EURO цена со ДДВ )
Испратете барање

Корисно

Структурен делот на хартијата

ВИСТИНСКИОТ ИЗБОР НА ХАРТИЈА

Обрни внимание на процесите кои следат печатење:
– Густите обложувања предизвикуваат потешкотии при подоцнежно поставување и лепење на книжните тела.
– За да може полесно да чита некој книга, хартијата не треба да биде премногу бела (силната белина уморна од очите).
– Мора да постои рамнотежа помеѓу масата и непроѕирноста на хартијата (текстот не треба да биде видлив).
– Офсет, ласерско печатење или печатење со мастило мора да се совпадне со употребената хартија.
– Добра идеја е да се избегне премногу тенок или премногу дебел материјал за да се направи обврзувачка.

Секогаш кога е можно, добро е да

Прочитај повеќе

Прочитај повеќе "Корисни"
Нагоре ▲